UWAGA — ZMIANA PRZEPISÓW! RESURS URZĄDZEŃ UTB

RESURS URZĄDZEŃ UTB

UWAGA – zmian przepisów !

W związku z nowelizacją rozporządzenia Ministra Przedsiębiorczości i Technologii, z dnia 30 października 2018 roku, w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego w zakresie eksploatacji, napraw i modernizacji Urządzeń Transportu Bliskiego, wprowadzono szereg nowych, a zarazem bardzo istotnych zmian, mających wpływ na dalszą możliwość eksploatacji UTB.

Przygotowanie dokumentacji do rejestracji w U.D.T., naprawy i modernizacje urządzeń transportu bliskiego, obliczanie RESURSU badania specjalne, Asysta U.D.T., Pomiar rezystancji baterii dla U.D.T.
Dzięki e-RESUS mogą Państwo zapoznać się od razu ze stanem technicznym Państwa maszyny. Jeśli będziesz miał(a) dodatkowe Pytania do wykonanej usługi, zadzwoń do Centrum Obsługi Klienta

Aktualizacja przepisów ma za zadanie przede wszystkim uregulować obszar eksploatacji UTB z niewiadomą historią i przebiegiem urządzeń, przy zachowaniu maksymalnie akceptowalnego stopnia jego bezpiecznego funkcjonowania.

Najważniejsza zmiana, jaką poczyniono, to wprowadzenie wymogu odtworzenia historii eksploatacji urządzenia transportowego w celu dokonania jego oceny stanu technicznego – zwanego RESURSEM, a co za tym idzie możliwości dalszej eksploatacji. Czyli, inaczej mówiąc, na podstawie m.in.: danych technicznych urządzenia, liczby cykli pracy, fachowej oceny stanu technicznego z uwzględnieniem w tej dokumentacji rzeczywistych warunków użytkowania, wprowadzono konieczność liczenia i przedstawienia podległej jednostce UDT lub TDT, w formie dokumentacji – wyników. Wyniki te mają istotny wymiar dla użytkownika, ponieważ źle lub niedbale skalkulowany resurs może znacząco obniżyć okres eksploatacji urządzenia, a co za tym idzie, częściej trzeba będzie dokonywać kosztownych remontów. Z drugiej strony, próba oszustwa i podanie fałszywych danych w wyliczeniu, może nieść za sobą konsekwencje odpowiedzialności karnej z tytułu składania fałszywych danych. Należy przy tym pamiętać, że Inspektorzy Urzędów Dozoru mają styczność z Państwa urządzeniami od dłuższego czasu i dobrze znają ich możliwości oraz średnią ilość cykli pracy, jakie wykonują w ciągu doby, tygodnia, miesiąca czy na końcu lat. Dodatkowo posiadają własne zapiski do obliczania, tzw. resursu urządzeń i w bardzo łatwy sposób mogą zweryfikować dane przedstawione im do wglądu i akceptacji.

Konieczność monitorowania stopnia wykorzystania RESURSU UTB nie zawiera wyłączeń i tyczy się wszystkich urządzeń, które podlegają prawnemu obowiązkowi rejestracji w UDT i użytkowane są od minimum 12 miesięcy.

ZAKRES PRZEGLĄDU SPECJALNEGO

 • przegląd prowadzonych zapisów dotyczących eksploatacji UTB (książka konserwacji, raporty, książka obsługi itp.),
 • pomiar geometrii urządzenia,
 • przegląd urządzenia oraz mechanizmów,
 • przegląd wyposażenia elektrycznego,
 • badanie nieniszczące połączeń nierozłącznych,
 • sprawdzenie momentów dokręcenia oraz poprawności połączeń rozłącznych,
 • sprawdzenie stanu przekładni poszczególnych mechanizmów i ocena występujących luzów,
 • pomiar grubości ścianek elementów nośnych,
 • ocena stanu technicznego cięgien wraz z zamocowaniem i elementami współpracującymi,
 • sprawdzenie instalacji gazowej,
 • sprawdzenie poprawności działania urządzeń zabezpieczających mechanizm,
 • próbny rozruch bez obciążenia,
 • próby ruchowe z obciążeniem,
 • dokumentacja z badania „RESURS”.

Gorąco zachęcamy Państwa do skorzystania z naszych usług, gwarantując płynne sfinalizowanie niezbędnych procedur, tak aby Państwa zadowolenie ze współpracy z nami rozpoczęło się wraz z jej zainicjowaniem i towarzyszyło nieprzerwanie przez cały okres jej trwania.


Do Pobrania: ULOTKA INFORMACYJNA [PDF]

MASZ DODATKOWE PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI, WYPEŁNIAJĄC PONIŻSZY FORMULARZ.

Przygotowanie dokumentacji do rejestracji w U.D.T., naprawy i modernizacje urządzeń transportu bliskiego, obliczanie RESURSU badania specjalne, Asysta U.D.T., Pomiar rezystancji baterii dla U.D.T.
Dzięki e-RESUS mogą Państwo zapoznać się od razu ze stanem technicznym Państwa maszyny. Jeśli będziesz miał(a) dodatkowe Pytania do wykonanej usługi, zadzwoń do Centrum Obsługi Klienta

Pozostaw puste:
Osoba kontaktowa:
Firma:
Adres:
Telefon:
E-mail:
Zapytanie:

- pola obowiązkowe

BIURO HANDLOWE

al. Katowicka 11, Wolica
05-830 Nadarzyn
NIP PL 526-256-31-32

Tel.: +48 22 490 23 23
info@cesab-wozki.pl

DZIAŁ HANDLOWY

Tel.: + 48 88 33 55 090
Tel.: + 48 88 33 55 091
Tel.: + 48 88 33 55 092
handel@cesab-wozki.pl

DZIAŁ WYNAJMU

Tel.: + 48 50 31 15 745
wynajem@cesab-wozki.pl

DZIAŁ SERWISU

Tel.: + 48 51 50 01 150
serwis@cesab-wozki.pl

DZIAŁ CZĘŚCI

Tel.: + 48 51 50 01 150
czesci@cesab-wozki.pl

CESAB W EUROPIE

eu map

katalog

zapytanie

© 2016 CROVORG GROUP - All rights reserved.
al. Katowicka 11, Wolica   •   05-830 Nadarzyn   •   Polska   •   Tel +48 22 490 23 23   •   E-Mail biuro@crovorg.pl