Bezpieczeństwo pracy nie jest przypadkiem

Bezpieczeństwo pracy nie jest przypadkiem

Podnieś własne bezpieczeństwo, pracuj wydajniej i produktywniej.

7 zaleceń gwarantujących Twoje bezpieczeństwo

Jeśli pracodawca jest zobowiązany zapewnić bezpieczne i zdrowe środowisko pracy dla swoich pracowników. Znasz potencjalne zagrożenia w Twojej branży i środki aby im zapobiegać.

 

Stosuj środki ochrony indywidualnej zawsze i wszędzie gdzie jest to konieczne. VPostępuj zgodnie z instrukcjami, kontroluj je regularnie czy wciąż zapewniają wystarczającą ochronę. Kiedy ozywać odpowiednich środków ochrony?

7 wskazówek, które Ci w tym pomogą.


Korzystaj ze wszystkich dostępnych środków ochronnych.

7 porad dla sprzętu ochronnego

Głowa
hełm zapewnia ochronę i zapobiega urazom głowy. Wybierz solidny hełm dostosowany do warunków pracy. Obecnie istnieje wiele nowoczesnych wzorów z dodatkowymi opcjami, jak np. regulowany fasunek i komfortowy potnik.
................................

Oczy
Oczy są najbardziej kompleksowym i wrażliwym organem naszego ciała.Na całym świecie codziennie 600 osób ulega urazom oczu podczas pracy. Odpowiednie okulary ochronne mogą temu zapobiec. Czy masz kontakt z intensywnym światłem lub promieniowaniem podczerwonym? W takim wypadku okulary spawalnicze lub maska są idealnym rozwiązaniem!
...

Uszy
Czy pracujesz w środowisku o wysokim poziomie hałasu? Zatem jest bardzo ważne aby myśleć o ochronie słuchu. Zatyczki do uszu są bardzo komfortowe jednak słuchawki ochronne są wygodniejsze z uwagi na fakt, iż możesz je szybko zakładać i zdejmować.
..

Drogi oddechowe
maska ochronna jej noszenie w pracy nie jest luksusem, zwłaszcza gdy jesteś w kontakcie z materiałami niebezpiecznymi. 15% pracowników UE wdycha opary, dym, proszki lub pył w trakcie wykonywania swoich zadań.Maski przeciwpyłowe oferują ochronę przed pyłem i innymi niebezpiecznymi cząsteczkami. Jeżeli substancje są bardzo szkodliwe należy użyć pełną maskę na twarz. Przylega ona ciasno do twarzy chroniąc nos i usta przed szkodliwym zanieczyszczeniem.
.

Dłonie
Dłonie i palce często ulegają obrażeniom, więc konieczna jest ich odpowiednia ochrona. W zależności od branży, można wybrać rękawice o różnych zastosowaniach: chroniące przed wibracjami, skaleczeniami ostrymi materiałami, ciepłem lub zimnem. Istnieją nawet rękawice chroniące przed zagrożeniami bakteriologicznymi i rozcieńczonymi środkami chemicznymi.
.

Stopy
Również stopy potrzebują odpowiedniej ochrony zapewnionej przez krótkie obuwie ochronne (typ Sb, S1, S2 lub S3) oraz długie (typ S4 lub S5) idealnie chroniące stopy przed ciężkimi przedmiotami. Podeszwa antypoślizgowajest przydatna w mokrym środowisku pracy, szczególnie jeśli wiesz, że 16,2% wypadków przy pracy jest spowodowanych przez potknięcia lub poślizgnięcia. Na śliskie nawierzchnie takie jak śnieg lub lód zalecane są kolce do butów. Specjalne skarpety mogą zapewniać dodatkowy komfort.
.

Odzież robocza
Zapobieganie wypadkom jest kluczowe w ruchliwym miejscu pracy. Dlatego dobra widoczność w miejscu pracy jest koniecznością: fluorescencyjna kamizelka i spodnie z wytrzymałego materiału mogą zapobiec wypadkom. Podobnie jak w przypadku ochrony dłoni, istnieją zestawy odzieży ochronnej przeznaczone do różnych zastosowań.

 

Najgorszy scenariusz

Zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Rozsądnym jest przygotowanie się do najgorszego scenariusza wydarzeń. Klasyczny zestaw pierwszej pomocy nie jest zbędnym luksusem jak również zestaw do przemywania oczu, który może być istotny przy udzielaniu pierwszej pomocy. Gdy pracownik zetknie się z chemikaliami wymagane jest skorzystanie z natrysku awaryjnego, dzięki któremu w każdej chwili może zmyć szkodliwe substancje z ciała.

Zadbaj o własne zdrowie!

 

Powyższe wskazówki są prostełatwe do stosowania w Twojej pracy. Należyte przestrzeganie bezpieczeństwa jest małym wysiłkiem mogącym mieć duży wpływ na zdrowie. Również w CROVORG nieustannie staramy się stworzyć bezpieczne środowisko pracy. Nasi specjaliści od BHP dbają o nasze bezpieczeństwo pracy. Uczęszczają oni regularnie na kursy aby na bieżąco być z nowościami z dziedziny BHP. Z naszego doświadczenia wynika , iż oferujemy produkty BH podnoszące bezpieczeństwo pracy. Oferujemy ochronę od stóp do głów ponieważ CROVORG dba również o Twoje bezpieczeństwo!


Pozostaw puste:
Osoba kontaktowa:
Firma:
Adres:
Telefon:
E-mail:
Zapytanie:

- pola obowiązkowe

BIURO HANDLOWE

al. Katowicka 11, Wolica
05-830 Nadarzyn
NIP PL 526-256-31-32

Tel.: +48 22 490 23 23
info@cesab-wozki.pl

DZIAŁ HANDLOWY

Tel.: + 48 88 33 55 090
Tel.: + 48 88 33 55 091
Tel.: + 48 88 33 55 092
handel@cesab-wozki.pl

DZIAŁ WYNAJMU

Tel.: + 48 50 31 15 745
wynajem@cesab-wozki.pl

DZIAŁ SERWISU

Tel.: + 48 51 50 01 150
serwis@cesab-wozki.pl

DZIAŁ CZĘŚCI

Tel.: + 48 51 50 01 150
czesci@cesab-wozki.pl

CESAB W EUROPIE

eu map

katalog

zapytanie

© 2016 CROVORG GROUP - All rights reserved.
al. Katowicka 11, Wolica   •   05-830 Nadarzyn   •   Polska   •   Tel +48 22 490 23 23   •   E-Mail biuro@crovorg.pl